AZERBAYCAN, BELARUS VE RUSYA İÇİN “ÖZEL YEŞİL KART SİGORTA TARİFELERİ” UYGULAMASI BAŞLATILMIŞTIR

 

 

 


Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından Derneğimize iletilen bilgilendirmede; önemli sayıda nakliyat şirketinin, seferlerini sadece belirli sayıda yabancı ülkeye gerçekleştirmekte olduğu ve belirli sayıda yabancı ülkeye sefer gerçekleştiren müşteri kesiminin, kapsamlı Yeşil Kart Sigorta Fiyat Tarifesi nedeniyle Türk Yeşil Kartı yerine yabancı trafik poliçesini tercih etmekte olduğu ifade edilmiştir.

Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu, Derneğimizin bu konudaki talep ve görüşlerini ve sigortalıların da bu ihtiyaçlarını dikkate alarak, 22.03.2023 tarihi itibarıyla geçerli olmak üzere yalnızca Azerbaycan ve Azerbaycan-Belarus-Rusya kapsamında olmak üzere iki adet Yeşil Kart Tarifesi hazırlamış ve hazırlamış olduğu Özel Yeşil Kart Sigorta Tarifelerini kullanıcılara sunmuştur.

Yalnızca Azerbaycan ve Azerbaycan-Belarus-Rusya taşımaları için düzenlenebilecek Özel Yeşil Kart Tarifeleri ile ilgili Yeşil Kartlar, Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu üyesi sigorta şirketlerinden temin edilebilecektir.

Sadece Azerbaycan’a Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi:
Otobüs: 220 Euro

Kamyon: 150 Euro

Römork: 15 Euro

Tanker: 150 Euro

Çekici: 150 Euro

Azerbaycan’a Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi detaylı bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.
Azerbaycan, Belarus ve Rusya’ya Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi:
Kamyon: 300 Euro

Römork: 30 Euro

Tanker: 300 Euro

Çekici: 300 Euro

Azerbaycan, Belarus ve Rusya’ya Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi detaylı bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.
Üyelerimize önemle duyurulur.


https://www.und.org.tr/medya-detay/duyurular/azerbaycan-belarus-ve-rusya-icin-ozel-yesil-kart-sigorta-tarifeleri-uygulamasi-baslatilmistirUND